2014. október 27., hétfő

Madár macskatávlatból


Pár hete történt, hogy egyik reggel valami vinnyogó hangra ébredtem, amit nem tudtam hova tenni. Felültem és körbenéztem a szobában, alig láttam valamit, még minden homályos volt. Amikor már végre rendesen láttam észrevettem, hogy Chaos a szoba közepén gubbaszt majd megint hallottam a fura hangot, ami felőle jött. Nem tudtam mi történik, azt hittem valami baja van, de az is eszembe jutott, hogy rosszban sántikál, így rászóltam. A hangos 'Chaos!' után abba maradt a vinnyogás és a macska felkapta a fejét, majd a következő amit láttam hogy valami átrepül a szobán, fel az egyik polcra.
Teljesen tanácstalan voltam, felkeltettem gyorsan a barátom, hogy bent van a szobában egy madár, amit a Chaos fogott. Ő felkelt, kinyitotta az ablakot és felhúzta a szúnyoghálót, evvel biztosítva a kis madárnak a menekülés útját. Eközben Chaos fent campelt a szekrény tetején, onnan tartotta szemmel áldozatát, és ugrásra készen várta, hogy az elinduljon. Szerencsére a madárból nem lett reggeli, amint észrevette a nyitott ablakot már repült is kifele.

A sztorihoz még annyit tennék hozzá, hogy a 4.en lakunk, a szoba ajtaja résnyire volt csak nyitva, a mellette lévő konyha ablaka zárva volt, az amellett lévő fürdőszobáé pedig nyitva. Mondhatni zsákutcába menekült a macsek elől, de legalább a vége happy end lett. :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése